Manyetik Tabla Schunk Nedir Ve Neden Önemlidir?

Kare kutuplu teknoloji ile benzersiz kalitede, maksimum tutma kuvveti ve parça işlemeniz de esneklik sağlar. Parçanın 5 yüzeyini parçayı hareket ettirmeden işleme olanağı sağlar. Parça Sökme ve takma sürelerinizi minimuma indirir. Manyetik tabla ile bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesi mengenede bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesinden kat ve kat daha iyidir. Kare kutuplu elektromanyetik teknolojisi sayesinde en küçük ebatlarda dahi parça çektirebilirsiniz. Esnek yükseltmeler ile parçanızda çarpılmayı engelleyebilirsiniz. Schunk Manyetik Tablanın Özellikleri

Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sarma değildir. Kutupsal sarma sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır.  Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir.Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.

Sağlam çelik taban plakası(C45 malzemeden imal edilmiştir.) en modern işleme merkezlerinde işlenerek Monoblok olarak tasarlanmıştır. İstikrarlı, sert ve sağlam yapısı ile operasyonlar sırasında titreşimleri engeller ve böylece mükemmel sonuçlar alınır. Bunun yanı sıra manyetik ayna için de uzun bir ömür sağlanmış olur.

Manyetik tablanın uzun ömürlü olamasını sağlayan en büyük etken üzerinde yer alan reçinedir. Reçine elektormanyetik tablada uygun şartlar altında uygulanmaması halinde belirli bir süre sonra manyetik tabla içine sıvı girmesine sebep olur. Schunk Manyetik Tablalarda  reçine (patentlidir) özel bir karışım ile hazırlanır ve havasız ortamda manyetik tablaya uygulanır. Bu uygulama manyetik tablanın kesinlikle sıvı girişini engellemiş olur.

Manyetik tablalarda kontrol ünitesinin bağlandığı panel sudan en çok etkilenen yerdir. Schunk tarafından geliştirilmiş ve aynı zamanda patentli olan bu panel sudan etkilenmez. Kullanılan konektörler Askeri tip konektörlerdir. Ve trifaze olarak kullanılır. Bu sistem ile manyetik tablanın uzun ömürlü olması sağlanmıştır. Tabla aynı zamanda 5 mm taşlanabilir özelliktedir. Uzatma pabuçları bağlanabilir. Bu şekilde parça işleyebilirsiniz.

Kalite Tesadüf Değildir. Schunk Manyetik Tablayı uzun yıllar kullanmanız için tasarlanmıştır. Aşağıda yer alan özellikler diğer manyetik tablalarda yer almamaktadır.

Manyetik Tabla Özellikleri

 

1) C45 Malzemeden yapılmış ve taşlanmış gövde(Galvenizlidir) 

2) Papuç Olukları
3) Saplama Delikleri
4) Bobinlerin izole dildiği özel folyolar.
5) AlNiCo malzemeye gömülü olan manyetikliği sağlayan bobinler.
6) İzole edilmiş ve AlNiCo malzemeye gömülmüş manyetikler.
7) Sentetik reçine. Bu reçine sayesinde sıvı manyetik tablaya girişi engellenmiş olur.
8) Sentetik reçine ve derz dolgu plakada yalıtımı sağlar ve boşluklar kapatılmış olunur. Bu işlemler havasız ortamda gerçekleştirilir.
9)  Neodymium Mıknatıslar yerleştirilir.
10) Yükselticiler
11) Hareketli Yükselticiler.
12) Elektromanyetik tablanın konektör. Manyetik tablada kullanılan konektör askeri tiptir ve tek Schunk manyetik Tablalarında kullanılır.

Schunk Neden Manyetik Tablalarında Neodymium Mıknatıs Kullanıyor?
Neodyum mıknatıslar, en güçlü manyetik alana sahip mıknatıslardır. Neodyum mıknatıslar, neodim, demir ve boron elementlerinden oluşur. Neodyum mıknatısların manyetik gücü çok güçlü olduğundan bu mıknatıslar, yine yüksek şiddette manyetik alan gerektiren işlerde kullanılır. Neodyum mıknatıslar, boyutlarına bakıldığında çok güçlüdürler. Bir neodyum mıknatıs kendi boyutunun 1300 katı bir ağırlığı taşıyabilir. Bu mıknatısların küçük ve bu derece güçlü oluşu, onları mıknatıslar arasında en önemli yere oturtan faktördür. Schunk bu yılın sonuna kadar Manyetik Tablalarında kampanya ya Devam Kararı Aldı. Manyetik Tabla Kampaaya fiyatları için lütfen tıklayınızA

iletişim ve adres bilgileri

YUTA MAKİNA MÜHENDİSLİK İNŞ.BİLG.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ 

Merkez İstanbul Anadolu Yakası
İTOSB 12. Cad. No 3/13 Tuzla Plus Tuzla/İstanbul/TÜRKİYE
Tel:0216 7021194 Faks:0216 7021195

Şube İstanbul Avrupa Yakası
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyim Sanatkarlar İş Ve Ticaret Merkezi 2. Ada C Blok No:319/A Başakşehir/ İstanbul
Tel:0212 549 0499