Açılı Kafa, açılı, yatay veya dikey pozisyonlarda işlenmesi gereken parçaların tek seferde işleme merkezi, üniversal freze ve freze tezgâhlarına montaj edilerek parçanın işlemesini sağlayan makine ekipmanlarıdır. Açılı Kafalar aynı zamanda tezgâha ekstra bir eksen katmış olur. Faydalarına gelirsek eğer,
Parçanın işlenmesi süresinden tasarruf sağlar, rijit ve hassas bir yüzey elde edilir, verimliği artırır. Açılı Kafalar konusunda Dünya Markası Gerardi, standart ürün gruplarının yanında özel çözümlerde sunmaktadır. 
Yapı olarak kompakt gövdeye sahiptir. Dişlilerde ve rulmanlarda 1.sınıf kalite dünya markaları kullanılmaktadır. 
Açılı Kafaların Türkiye de satışını yapan ilk firmalardan birisi olan Yuta Makina aynı zamanda tamir ve teknik destek hizmetlerini de vermektedir.
 Açılı Kafaları ve hız kafalarını Yuta Makina bugün İstanbul, Bursa, Ankara, Gaziantep, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde satışını yapmaktadır. Makina ve metal sektöründe açılı kafa ve hız kafası denince akla ilk gelen firma olma niteliği gösteren Yuta Makina, güçlü mühendis kadrosu ile her tip açılı kafa ve hız kafası ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler üretmektedir. %90 stok ürün ile hizmet veren Yuta Makina siz değerli müşterini hizmet vermekten onur duyar.
Açılı Kafalarda Gerardi Tercih etmeniz için birden çk sebep bulunmaktadır. Açılı Kafa konusunda 50 yılı aşkın deneyimi ve 100 üzerinde ürünleri ile 60 dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Bu başarının arkasında Gerardi Açılı Kafalar Kalitesi yer almaktadır.
Ürünlerimiz 1 Yıl Garantilidir. Türkiye içerisinde tek Açılı Kafa teknik servisi bulunduran firmadır.

AÇILI KAFA KONUSUNDA UZMAN GERARDİ FİRMASININ DİĞER MARKALARDAN FARKLARI

Gerardi Açılı Kafalar da Hassas Milller Kullanılır.

% 25 burulma direncini artırmak için özel alaşımlı çelikten üretilmiş ve sertleştirilmiş olan yekpare miller hassas olarak tüm yüzeyler taşlanmış ve G 6,3 balansı alınmıştır.

Gerardi Açılı Kafalar da Hassas Döküm Gövde Kullanılır.

GS 600 Küresel dökme demirden üretilmiş gövdeler, çelik ve alüminyum gövdeye göre çok daha iyi titreşim sönümleme özelliğine sahiptir. Yine döküm gövde sayesinde termal genleşmelere karşı daha stabildir. Gövdeler tamamen krom kaplı ve taşlanmış hassas rulman yataklarına sahiptir.

Gerardi Hassas Taşlanmış Mil Kullanılır.

Alaşımlı çelikten üretilmiş hassas balansı alınmış, maksimum 5 mikron salgı hassasiyetine sahip Gerardi miller özel rulmanlar ile hassas olarak yataklanmıştır.

Gerardi Açılı Kafalarda Hassas Referans Yüzeyi Yer Almaktadır.

Yüzde yüz doğruluğu sağlamak için hassas taşlanmış referans yüzeyi tasarlanmıştır.

Gerardi Açılı Kafalarda Hassas Rulmanlar Tercih Edilmektedir.

Dünyanın en iyi markalarından seçilmiş ABEC 9 doğruluk oranı ile Eğik süper hassas rulmanlar. Mükemmel bir konsantriklik ve salgı hassasiyeti. Gelen yüklere karşı yüksek mukavemet.

Gerardi Taşlanmış Dişliler

Özel alaşımlı sertleştirilmiş çelikten üretilmiş dişliler. Tamamen hassas taşlanmış dişliler 0,01 Ra yüzey pürüzlülüğü sayesinde minimum sürtünme sayesinde sessiz ve ısınmada çalışma imkanı sunmaktadır. Bu sayede titreşimler de sönümlenmiş olur.

Gerardi Mekanik Conta

Daha yüksek devirlere ulaşmak ve 100 bar basınca kadar sızdırmazlık sağlamak için üretilmiş özel contalar

Gerardi Açılı kafalarda Özel Sızdırmazlık Contası kullanılmıştır.

Tamamen Gerardi tarafından geliştirilmiş özel kompozisyondan yapılmış düşük sürtünmeye sahip sızdırmazlık contaları yer almaktadır.

iletişim ve adres bilgileri

YUTA MAKİNA MÜHENDİSLİK İNŞ.BİLG.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ 

Merkez İstanbul Anadolu Yakası
İTOSB 12. Cad. No 3/13 Tuzla Plus Tuzla/İstanbul/TÜRKİYE
Tel:0216 7021194 Faks:0216 7021195

Şube İstanbul Avrupa Yakası
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyim Sanatkarlar İş Ve Ticaret Merkezi 2. Ada C Blok No:319/A Başakşehir/ İstanbul
Tel:0212 549 0499