Manyetik Tabla Schunk

manyetik-tabla-fiyat

Manyetik Tabla Schunk Nedir Ve Neden Önemlidir?

Kare kutuplu teknoloji ile benzersiz kalitede, maksimum tutma kuvveti ve parça işlemeniz de esneklik sağlar. Parçanın 5 yüzeyini parçayı hareket ettirmeden işleme olanağı sağlar. Parça Sökme ve takma sürelerinizi minimuma indirir. Manyetik tabla ile bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesi mengenede bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesinden kat ve kat daha iyidir. Kare kutuplu elektromanyetik teknolojisi sayesinde en küçük ebatlarda dahi parça çektirebilirsiniz. Esnek yükseltmeler ile parçanız da çarpılmayı engelleyebilirsiniz. 

 Schunk Manyetik Tablanın Özellikleri

Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sarma değildir. Kutupsal sarma sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır.  Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir.Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.

Schunk Manyetik Tablanın Farkları Ve Avantajları

  • Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sıralı sarım değildir. Kutupsal sarım sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır. Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir. Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.
  • Sağlam çelik taban plakası **** malzemeden imal edilmiştir. En modern işleme merkezlerinde işlenerek Mono blok olarak tasarlanmıştır. İstikrarlı, sert ve sağlam yapısı ile operasyonlar sırasında titreşimleri engeller ve böylece mükemmel sonuçlar alınır. Bunun yanı sıra manyetik ayna için de uzun bir ömür sağlanmış olur.
  • Manyetik tabla cm² 30 Kg çekme kuvveti uygular.
  • Manyetik tablanın uzun ömürlü olmasını sağlayan en büyük etken üzerinde yer alan reçinedir. Reçine elektromanyetik tablada uygun şartlar altında uygulanmaması halinde belirli bir süre sonra manyetik tabla içine sıvı girmesine sebep olur. Schunk Manyetik Tablalarda reçine (patentlidir) özel bir karışım ile hazırlanır ve havasız ortamda manyetik tablaya uygulanır. Bu uygulama manyetik tablanın kesinlikle sıvı girişini engellemiş olur.
  • Manyetik tablalarda kontrol ünitesinin bağlandığı panel sudan en çok etkilenen yerdir. Kullanılan konektörler NATO’nun da kullandığı Askeri tip konektörlerdir. Darbelerden diğer endüstriyel konektörler gibi hemen etkilenmez uzun ömürlüdür standart ürünlerdir stok sıkıntısı yoktur. 1 gün içerisinde temin edilebilir ve değişimi yapılabilir. Kontrol ünitesinde akıllı kart sistemi kullanılmaktadır. Yani kısa devre, ters bağlama sıvının ve ya talaşın konektör içine girmesinde operatör elektrik vermesinde kendisini manyetik tabla ve kullanıcı koruma altına alır kısa devre ışıkları yanar ve akımı keser. Bu sitemi başka ünitelerde yer alamamaktadır.
  • Tabla aynı zamanda 5 mm kadar taşlanabilir özelliktedir. 5-6 yıl sonra kullanımla manyetik tablanın üst kısmı deformasyon olacaktır. Manyetik tablanızın üst kısmında 0.5 mm paso vererek ilk günkü gibi çekme ve yüzey hassasiyet kalitesini alacaksınızdır.
  • Uzatma pabuçları bağlanabilir. Bu şekilde parçalarda işleyebilirsiniz.
  • Teknik destek konusunda Almanya’dan getiren tüm cihazlar ile tüm testler (çekme kuvvet ölçümleri, ünite kart sistemleri, konektör değişimleri) Schunk Türkiye ofisinde yapıl-maktadır ve Tamiri söz konusu ise burada tamamlanmaktadır.
  • Kalite Tesadüf Değildir. Schunk Manyetik Tablayı uzun yıllar kullanmanız için tasarlanmıştır. 600 aşkın referansımız vardır.

Manyetik Tabla Uygulama Videolarından Bazıları | Diğer uygulama videoları için Youtube kanalımızı Tıklayınız

Manyetik Tabla Uygulama Örnekleri

CNC üniversal freze makinası
Görev:
1.2343 çelik malzemeden sertleştirilmiş ring işlenmesi

Çözüm:
MFR-A1 tipinde 50×50 mm kutup ölçüsünde ve
1000 x 600 x 66 mm ölçülerinde manyetik tabla

Avantajlar:
Üretim süresinde yaklaşık % 60’a kadar azalma,
titreşimsiz sıkma

Yatay işleme merkezi
Görev:
Geniş tablaların işlenmesi

Çözüm:
MFR-A1 tipinde 50×55 mm kutup ölçüsünde ve
800 x 500 x 66 mm ölçülerinde 4 adet manyetik tabla

Avantaj:
Daha fazla taşlama işlemine gerek olmaması için 1.4 m
uzunluğundaki düzlemsel < 0.05 mm

Dikey işleme merkezi
Görev:
Orta büyüklükteki pik döküm malzemenin işlenmesi (GG25)

Çözüm:
MFR-A2 tipinde 50×50 mm kutup ölçüsünde ve
600 x 400 x 85 mm ölçülerinde manyetik tabla

Avantaj:
Tek bir kurulumda 4 kenarı aynı anda işleme, en iyi iş parçası
erişebilirliği

iletişim ve adres bilgileri

YUTA MAKİNA MÜHENDİSLİK İNŞ.BİLG.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ 

Merkez İstanbul Anadolu Yakası
İTOSB 12. Cad. No 3/13 Tuzla Plus Tuzla/İstanbul/TÜRKİYE
Tel:0216 7021194 Faks:0216 7021195

Şube İstanbul Avrupa Yakası
Topçular Mahallesi Demirkapı Cd. Sayaç Han B Blok No:3/C, 34055 Eyüp/İstanbulTel:0212 549 0499